HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Ehli Sanat Sinema ve Kültür Derneği;
Günümüzün iletişim dili olan sinema, toplumların sosyolojik yapısını doğrudan etkileyen, bir unsur olarak karşımızda…
Ehli Sanat Sinema ve Kültür Derneği, Sinemanın etkin dilini kullanarak,  doğru etik estetik eserlere imza atmak, sinemanın gelişimine destek olacak eserleri üretmek ve üretimine katkı sağlamak ve üretilen eserlerin nitelik, nicelik açısından doyurucu olmalarını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Sek törel deneyimleri ile sinemanın mutfağından gelen sinemacıların, bir araya gelerek kurdukları  Türk sinemasına katkıda bulunmak için oluşturulmuş gönüllülük esaslı bir yapıdır. 

Amacımız sivil toplum kuruluşu olarak genç sinemacılarımızın hayal ve ideallerini bu çatı altında beyazperdeye taşımak ve toplumumuzla paylaşmaktır.

Vizyonumuz; sektör içi iletişimin geliştirilmesi, sektör envanterlerinin oluşturulması ilgili bakanlık ve resmi kurumlarca sanat ve sinemanın desteklenmesi, ülkemizin doğal ve tarihi değerlerini sanat ve sinema ile tanıtmak, sinema endüstrisinde bir vizyon oluşturmaktır.
Misyonumuz; Sanatın Sinema perdesinde üstlendiğimiz görev, sinemaya üreten ve üretimine destek veren; gayesi  sanat olan  sanat üretkenleriyle bir çatı altında gelecek nesillerimize etik estetik ahlaki sanat anlayışının bilincini oluşturmaktır. Ehli Sanat Sinema ve Kültür Derneği olarak ürettiğimiz ve üretilene destek verdiğimiz her proje, bir farkındalığın öncüsü olacaktır.