Duyuru Detayları

Senaryo Yarışması Katılım Koşulları Tema olarak verilen 7 İslam büyüğünün hayatlarından, kıssalarından, eserlerinden, öğütlerinden günümüz karşılığı ya da dönemlerini konu alarak kurgulanmış kısa film senaryolarının yarışacağı kategoridir.


-Kısa film senaryo yarışmasına, kurmaca dalındaki senaryolar katılabilir.
-Yarışmacılar birden fazla eserle başvuru yapabilir.
-Kısa film senaryo yarışmasını kazanmış eserler Ehli Sanat Sinema ve Kültür Derneği tarafından film haline getirilecektir.
-Senaryo yarışmasını kazanan eser sahipleri, eser sahipliğinden doğan tüm haklarını Ehli Sanat Sinema ve Kültür Derneği’ne devretmeyi kabul beyan ve taahhüt eder.
-Senaryo yarışmasına süresi 15 dakikayı aşmayacak şekilde kurgulanmış, yazılmış eserler başvurabilir.
-Senaryo yarışmasında, belirlenmiş temaların dışında gelecek eserler kabul edilmeyecektir.
-Senaryo yarışmasında, her bir İslam büyüğü için bir birinci seçilecek toplam da 7 en iyi senaryo ödüllendirilecektir.
-Senaryo yarışmasında farklı dillerde ve farklı ülkelerden gelen başvurular, Türkçeye çevrilmiş bir kopyası ile birlikte orijinal dilinde gönderilmelidir.
-Seçilen senaryolarda, senaryonun uyarlandığı bir eser varsa bunlara dair hak devir belgesi (telif belgesi) istenecektir.
-Eser sahiplerinin festivalin internet sitesindeki (www.7kisafilm.com) online başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir.
-Katılımcıların, yarışmanın son başvuru tarihinden önce, senaryosunun kopyasını ve  ıslak imzalı muvafakatnamesini festival merkezine ulaştırmaları gerekmektedir.
-Yarışmaya seçilen senaryoların ilanından sonra eser sahipleri eserlerini festivalden çekemezler. Başvuru yapan her eser sahibi bu maddeyi kabul etmiş sayılır.
-Seçici kurul tarafından değerlendirilerek ödüle hak kazanan çekimleri yapılacak senaryolar festivalin resmi internet sitesinden ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur. Yarışmaya seçilemeyen eserlerin sahiplerine herhangi bir iletişim yoluyla bilgi verilmeyecektir.
-Yarışmada ödül alan eserlerin yaratıcı ekibinden sadece 1 (bir) temsilci festivalin ödül gecesine davet edilecektir. Festivale katılım tarihleri festival yönetimi tarafından bildirilecektir.
- Festival yönetimi, yönetmelik konusunda her türlü değişikliği önceden haber vermeksizin yapma hakkını saklı tutar.

Bu kategoride başvurular 1 MAYIS 2019 Tarihinde son bulacaktır.